شاقول - تراز لیزری و اتوماتیک لایکا سری لینو  

سریع , ساده و مقرون به صرفه  

 

ریسمان کشی , خط کشی روی دیوار و استفاده از شیلنگ تراز را فراموش کنید .ابزارهای ساختمانی نوین دست شما را برای انجام بهتر کارهایـتان باز می گذارد.کافیست دستگاه را روشن کنید تا خط تراز و خط قائم روی دیوار و یا کف بصورت اتوماتیک و با دقت میلیمتر ایجاد شود . مطمئن باشید اگر دستگاه از حد قابل تراز خارج شود نور لیزر خاموش خواهد شد.

اجرای امتدادهای تراز و شاقولی همچنین پیاده نمودن خطوط مستقیم در  کارهای عمومی ساختمان مانند تیغه چینی، پوشش کف و نمای دیوار، نصب سقف کاذب، دکوراسیون داخلی و بسیاری از موارد دیگر از جمله کارهای بسیار ظریف و دقیق است که قبلا از طریق اندازه گیری با متر، ریسمان کشی یا آویختن شاقولهای سنتی توسط بنا یا معمار صورت می پذیرفته که این مسئله خود نیازمند تجربه ، مهارت و صرف زمان طولانی می باشد.

لایکا با ارائه دستگاههایی خاص که میتوانند امتدادهای تراز و شاقول را بصورت اتوماتیک از طریق نور مرئی و شفاف لیزر بر روی سطح کار نمایش دهند مشکلاتی نظیر آنچه که در بالا آمده را مرتفع نموده است.

LinoL2_levelling_180x180.jpg - 8.28 KB

Lino L2  یک نمونه از دستگاههای اتوماتیکی است که میتواند در محیطهای داخلی ساختمان با نور لیزر شفاف خود به مانند یک ریسمان کار لیزری امتدادهای تراز و شاقول را به کاربر نمایش دهد. این دستگاه همچنین قادر است جهت پیاده نمودن خطوط مایل نیز کمک رسان باشد.  پیاده نمودن شیبها و امتداد شمشیری راه پله های ساختمانها مثال خوبی برای این کارآیی است.

کارآیی این دستگاه در اجرای سقفهای کاذب بسیار نمود  دارد. در روش قدیمی نصاب سقف برای  یکسان سازی فاصله نقاط مختلف سقف کاذب از سقف اصلی ناچار به انجام اندازه گیری های دشوار و مکرر بود. او مجبور بود محل اتصال نبشی نشیمنگاه سقف کاذب را از طریق متر کشی بر روی هر میلگرد آویخته شده  مشخص نماید. در نتیجه کاری بسیار خسته کننده و سخت را در پیش رو داشت.

Lino L2  مجهز به یک سه پایه خاص است که از طریق تغییر وضعیت از یک سه پایه به شکل یک نبشی در آمده، دستگاه را قادر می سازد که بر روی سطوح عمودی مانند دیوار و ستون به آسانی نصب گردد. بر روی یکی از پایه های این سه پایه، آهن ربا های بسیار قوی نصب است که امکان اتصال سه پایه را بدون استفاده از پیچ و مهره به ستونهای فلزی امکانپذیر می سازد.در این حالت نصاب سقف کاذب کافیست که دستگاه را در ارتفاع مورد نظر قرار داده و آن را روشن نماید.ابتدا دستگاه خود را بصورت اتوماتیک تراز نموده سپس خط تراز لیزری روشن شده و در یک ارتفاع بر روی هر میلگرد نور لیزر تابانده میگردد. 

نصاب بر روی هر میلگرد در محل تابیده شده نور لیزر علامت زده و بعداً نبشی نشیمنگاه در همان محل جوش می شود. بدین ترتیب وی موثر است.موثر است.

از انجام عمل متر کشی بر روی هر میلگرد معاف می گردد. که این امر هم در تسریع کار و هم در جهت افزایش دقت عملیات بسیار

اگر خطوط مایل و شیب دار میخواهید لیزر را قفل کرده و با گیره زانویی مخصوص, خط مایل را روی دیوار ایجاد کنید.

 لوازم جانبی همراه دسـتگاه و لوازم انتــخابی قابل تهیه , مجموعه کامـلی برای انجام انواع فعالیتهای ساختمانی را در اخــتیار شما قرار

می دهد .سـه پایه چند کاره همراه دســتگاه امکان استقرار آن روی کف اتصال به دیـــوار و یا چسبیدن آهن ربایی به بدنه های فلزی را درهر لحظه میسر میسازد.           

 

ویژگیهای فنی لینو :

 

                   مشخصات فنی

بالغ بر 15 متر

برد

1 میلیمتر در 5 متر

دقت

تا 4  ± درجه

دامنه خود ترازی

3 عدد قلمی آلکالاین

باطری

320 گرم

وزن دستگاه

10- تا 40+ درجه سانتیگراد

دمای استفاده

سه پایه مخصوص, اتصال زانویی

کیف و تارگت سقفی

لوازم استاندارد

   

 ·     مجهز به سیستم اتوماتیک خــود ترازی و خــود شاقولی در روی سطوح شيبدار با شیب حداکثر 4 تا 5 درجه

 • رؤیت پرتو لیزر به شکل خط تراز و خط شاقول به صورت توأم یا مجزا
 • قابلیت پیاده نمودن خطوط شیب دار با استفاده از قفل نمودن لیزر ومبدل مخصوص سه پایه 
 • برد بالغ بر اه متر و دقت 1 میلیمتر در فاصله 5 متری
 • سبک با وزن 350 گرم

LinoL2_cross_180x180.jpg - 10.63 KB

برخی از کاربردهای لینو عبارتند از:

 • بنایی و ساختمان سازی و انبوه سازی
 •  نجاری و نصب درب و پنجره و دکوراسیون چوبی
 • کابینت سازی و نصب تجهیزلت آشپزخانه
 •  نقاشی و نصب انواع پوشش های کف ,دیوار و سقف
 • نصب سیستم های درب های اتوماتیک
 • ساخت درب و پنجره آلومینیومی و آهنی
 • نماسازی و دکوراسیون فضاهای داخلی و خارجی
 • اندازه گیری دقیق زمین , ساختمان , عرصه و عیان در انواع امور شهرداری ها و ثبت اسناد و املاک 
 • نصب اسکلت،دیوار و سقفهای پیش ساخته

لوازم جانبی استاندارد همراه دستگاه:

کیف حمل مخصوص :  LinoL2_Equ1_90x90.jpg - 2.09 KB

 پایه مخصوص با قابلیت اتصال به دیوار و سطوح فلزی:LinoL2_Equ3_90x90.jpg - 2.95 KB

تارگت  سقفی :LinoL2_Equ2_90x90.jpg - 2.79 KB

رابط نصب شیبدار لیزر :LinoL2_Equ4_90x90.jpg - 2.07 KB

همچنین میتوانید سه پایه استاندارد عکاسی , سنسر نور لیزر و سه پایه مخصوص مشاهده نور لیزر را نیز بصورت انتخابی به لوازم خود اضافه نمایید

نسل جدید شاقول ترازها

شاقول تراز های نسل جدید  لینو با ایجاد خطوط یا نقاط بسیار دقیق تراز و شاقول با دیود های لیزری قدرتمند و پرتوی بسیار پرنور ، کار شمار را در نصب ،پیاده سازی و اجرای کارهای مختلف ساختمانی مانند عملیات سقف کاذب، کف سازی، دکوراسیون، پارتیشن بندی، پنجره گذاری، نصب ریل آسانسور، نصب تجهیزات از پیش ساخته و .. بسیار ساده کرده و به آن دقت می بخشد. کار با این دستگاه ها بسیار ساده است، کافی است بعد از استقرار، آنرا روشن کنید!

 

قابلیت ها

LINO L2

LINO P5

LINO L2P5

نقطه شاقول عمودی

ندارد

دارد

دارد

پیاده کردن زوایای قائم

ندارد

دارد

دارد

تراز کردن افقی

دارد

دارد

دارد

پیاده کردن خطوط قائم

دارد

ندارد

دارد